+421 949 187 337
Montovaný drevodom a jeho výstavba

Montované drevodomy: Budúcnosť tradičného bývania

Montované drevodomy sú v súčasnom svete, čoraz viac vyhľadávané nakoľko predstavujú rovnováhu medzi prírodou a moderným bývaním. Tieto štýlové a ekologicky šetrné konštrukcie ponúkajú kúsok tradície vďaka ich prírodnému vzhľadu, čím sa stávajú stále populárnejšou alternatívou.

Čo sú montované drevodomy?

Montované drevodomy sú domy postavené z dreva, ktoré sa vyrábajú v továrňach a potom sa premiestňujú a montujú na mieste stavby. Tieto domy môžu mať rôzne veľkosti, konfigurácie a ponúkajú množstvo výhod oproti tradičným domom.

Otvorená difúzna konštrukcia 

Hlavným cieľom difúzne otvorenej konštrukcie je zabezpečenie difúzne otvorená stenaideálnych podmienok na odvod prípadnej vlhkosti z konštrukcie montovaného drevodomu. Konštrukcia steny v takomto prípade je navrhnutá tak, aby umožňovala regulovaný prechod vodnej pary z interiéru domu do exteriéru, a tým zabránila jej hromadeniu sa a kondenzácii.

Prírodná krása a estetika

Jedným z hlavných lákadiel montovaných drevodomov je ich prírodná krása a estetika. Drevo poskytuje teplo a charakter, ktorý je často ťažké dosiahnuť pri použití iných stavebných materiálov. Drevodomy sa hodia do prírody, zapadajú do okolia a poskytujú atmosféru pokoja a harmónie.